v souladu s přírodou

Tipy na výlet

Vodní hrad Švihov

Pojedete-li k nám z Plzně, určitě stojí za to navštívit cestou vodní hrad Švihov. Hrad byl postaven v 15. století Půtou Švihovským z Rožmberka.

A v dnešní době se zde velmi často konají různé kulturní akce, divadelní představení a koncerty. Město Švihov navíc každoročně pořádá Švihovské kulturní léto a každé léto se zde koná populární hudební a kulturní Festival České hrady.

http://www.svihov.cz

 

Horská synagoga v Hartmanicích

Velmi zajímavým místem je také město Hartmanice, kde se nachází památník česko-německo-židovského spolužití – horská synagoga Hartmanice, dále židovský hřbitov a Muzeum Dr. Šimona Adlera.

http://www.muhartmanice.cz

Šumavská jezera

Milovníci přírody si na Šumavě opravdu přijdou na své, a pokud byste chtěli shlédnout více než nejbližší okolí ekofarmy Svinná, určitě bychom Vám doporučili udělat si výlet na jedno ze šumavských jezer. Šumavská jezera jsou všechna ledovcového původu. Na české straně je jich celkem pět: Černé, Čertovo, Prášilské, Plešné a jezero Laka.

Největší je Černé jezero, nejvýše položené a zároveň nejmenší a nejkrásnější je jezero Laka s plovoucími ostrůvky rašeliny. S výjimkou Čertova jezera jsou všechna dostupná i na kole a všechna stojí za návštěvu. Žádné z nich není přístupné autem až k jezeru, vždy budete muset ujít několik km.

Velký Javor (Gross Arber – 1456 m.n.m.)

Udělat si výlet do Německa na Velký Javor, tedy na nejvyšší vrchol pohoří Šumava, můžete v každou roční dobu. V zimě je Velký Javor rájem lyžařů, po zbytek roku turistů.

Na vrchol vede několik stezek a zezhora se Vám naskytne opravdu dokonalý kruhový výhled na mnoho vrcholů Bavorského lesa i Šumavy a na dvě ledovcová jezera – Velké a Malé Javorské (Großer und Kleiner Arbersee).

http://www.arber.de

Koupání

Vykoupat se můžete u nás v rybníčku u včelína, kde také můžete využít Priessnitzovu léčebnou sprchu.

Krytý plavecký bazén je v Klatovech a v Horažďovicích (spolu s tobogánem a vířivkou) a pokud byste měli chuť udělat si výlet do Německa, můžete se vydovádět v aquaparku ve Zwieselu.

 

Lyžování

Nejbližším lyžařský střediskem je Ski areál Javorná (1 km od chalupy Javorná), dále lanovka Špičák-Pancíř, Skiareál Železná Ruda Špičák, Skiareál Železná Ruda – Belveder a na německé straně již zmíněný Velký Javor (Gross Arber).

http://www.ceskehory.cz/ski-areal/javorna.html

http://lyzovani.spicak.cz

Adrenalin

A trochu adrenalinu na závěr – v Železné Rudě je Vám v letních měsících k dispozici lanové centrum a v Sušici před několika lety otevřený Offpark, kde se můžete zůčastnit některého z nabízených kurzů paraglidingu, lezení, potápění či kajaku.

http://www.offpark.cz

http://www.lanovecentrum.cz/o_nas/